Aplikacje mobilne a projekt elektronicznej dokumentacji medycznej
Elektroniczna dokumentacja medyczna ma stanowić ułatwienie dla wszystkich osób, które zaangażowane są zawodowo w służbę zdrowia, a także dla samych pacjentów. Z pewnością warto podkreślić fakt, że dokumentacja, która prowadzona z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi, jest w pełni bezpieczna i łatwa w obsłudze, a przy tym przynosi korzyści zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.
E-dokumentacja to efektywne rozwiązanie
Dotychczasowa papierowa dokumentacja często bywa prowadzona w sposób chaotyczny i nieczytelny, co może skutkować przeprowadzeniem źle dobranej metody leczenia. E-dokumentacja ma zapewnić poprawę w służbie zdrowia. Jedną z najważniejszych zmian, które wprowadza elektroniczna dokumentacja to dostęp do zasobów systemu z poziomu aplikacji mobilnych do gabinetów lekarskich. Ponadto aplikacje umożliwiają:
- dodawanie wizyt w podziale na gabinety/lekarzy;
- bieżące wprowadzanie zmian;
- integrację z eWUŚ, WFirma, NFZ – Platforma P1 i P2.
O możliwościach e-dokumentacji
Innowacyjne programy do prowadzenia e-dokumentacji oraz aplikacje pozwalają także na zastosowanie modułu wizyt powtarzalnych, cyklicznych, a przy tym umożliwiają integrację z zewnętrznymi systemami rezerwacji wizyt. Warto zwrócić także uwagę na to, że aplikacje mobilne umożliwiają prawie natychmiastowy dostęp do zasobów systemu, które są uporządkowane. Co więcej poszczególni Użytkownicy systemu posiadają indywidualne uprawnienia do poszczególnych części systemu. I tak wyróżnić można konta lekarze oraz rejestracji.
O zastosowaniu aplikacji mobilnych
W związku z rozwojem możliwości programów do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, warto zdać sobie sprawę z korzyści, jakie niesie zastosowanie aplikacji mobilnych, a są to m.in.:
- uporządkowanie zbieranych informacji, dzięki zastosowaniu ujednoliconych kart pacjentów;
- dostęp w każdym miejscu na świecie do zasobów systemu;
- korzystanie z elektronicznego podpisu, które zaświadcza o wiarygodności wprowadzonych danych czy przekazanych dokumentów.
Aplikacja mobilna jest łatwa w obsłudze
Jak widać dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnych, można w pełni korzystać z wysokiej funkcjonalności programu do prowadzenie e-dokumentacji. Ponadto aplikacja mobilna do gabinetu lekarskiego, może być stosowana z powodzeniem przez lekarzy w różnym wiek, co umożliwia intuicyjna budowa systemu oraz przejrzystość wprowadzonych danych. Zaś samo korzystanie z urządzeń mobilnych, jest wygodniejsze i prostsze w obsłudze niż na innych urządzeń np. laptop czy komputer stacjonarny.
Najnowsze artykuły
Zobacz także
(FAQ)
E-dokumentacja wprowadza zmiany w służbie zdrowia, w tym dostęp do zasobów systemu z poziomu aplikacji mobilnych do gabinetów lekarskich oraz dodawanie wizyt, wprowadzanie zmian i integrację z różnymi systemami.
Korzyści korzystania z aplikacji mobilnych w e-dokumentacji medycznej obejmują uporządkowanie informacji, dostęp w dowolnym miejscu na świecie, korzystanie z elektronicznego podpisu oraz łatwość obsługi.
Innowacyjne programy do e-dokumentacji medycznej, takie jak Medfile pozwalają na dodawanie wizyt powtarzalnych, cyklicznych, a także integrowanie się z zewnętrznymi systemami rezerwacji wizyt.