Dlaczego warto skorzystać z eCRF?

badania kliniczne

Dlaczego warto skorzystać z eCRF?

 

Zwracając uwagę na wieloetapowość procesów badawczych, między innymi w dziedzinie farmacji, stworzone zostało specjalistyczne oprogramowanie do badań klinicznych usprawniające proces gromadzenia oraz interpretowania wyników. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich funkcji systemu, możliwym jest szybkie wprowadzanie danych oraz ich poprawne odczytywanie. Tym samym warto zaznaczyć, że programy takie, jak eCRF, czyli elektroniczne karty obserwacji klinicznej, dają szansę na bezpieczne przechowywanie danych.

 

Szeroki wachlarz możliwości eCRF

 

System eCRF stanowi innowacyjne wsparcie dla badań klinicznych oraz obserwacyjnych. Dzięki swojej wysokiej funkcjonalność pozwala także na prowadzenie:

 

  • dzienniczków obserwacji pacjentów – pomaga np. w monitorowaniu konkretnych parametrów;
  • przeprowadzanie badań market research, a w skutek tego tworzenie skutecznej wizji produktu czy marki;
  • rejestrów medycznych, jako zbioru cennych danych epidemiologicznych.

 

Ponadto intuicyjny interfejs pozwala na łatwe korzystanie z systemu i szybkie wdrążenie się w zaproponowane rozwiązanie.

 

Nie tylko innowacyjne rozwiązanie, ale także inteligentne

 

Przywołując system eCRF warto również wspomnieć, że narzędzie to pozwala na uniknięcie błędów wynikających z ludzkiej nieuwagi, a jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu takich funkcji, jak:

 

  • data querty – mechanizm zapytania do wpisów;
  • audit trial – monitorowanie zmian w wartościach wpisów;
  • mailing, czyli natychmiastowe powiadomienia o niepożądanych zdarzeniach w formie e-mail;
  • statystyk progresu badania umożliwiające bieżące śledzenie postępów.

 

Każda z tych funkcji sprawia, że przeprowadzany proces badawczy zyskuje na jakości. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwala na podejmowanie dynamicznych decyzji w odpowiedzi na pojawiające się zdarzenia.

 

Co jeszcze ma do zaoferowania eCRF?

 

Wśród innych istotnych funkcji przywołanego oprogramowania do badań klinicznych oddziałujących pozytywnie na przebieg przeprowadzanego procesu badawczego, warto zaznaczyć także, iż eCRF:

 

  • daje możliwość wydrukowania kompletnych formularzy CRF;
  • umożliwia podgląd zgromadzonych i uporządkowanych informacji o pacjentach;
  • pozwala na nadawanie indywidualnych uprawnień użytkownikom systemu, co wpływa na wysokie bezpieczeństwo przechowywania zgromadzonych danych.

 

System stworzony dla ambitnych badaczy

 

Należy zauważyć, że system taki, jak elektroniczne karty obserwacji klinicznej, pozwala na skuteczne przeprowadzanie badań z możliwością stałego monitorowania postępów realizowanego projektu badawczego. Tym samym można powiedzieć, że eCRF jako nowoczesne narzędzie daje badaczom możliwość przeprowadzania procesów cieszących się nie tylko wiarygodnością, ale przede wszystkim efektywnością.  

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym jest eCRF, i dlaczego warto z niego korzystać w badaniach klinicznych?

eCRF to elektroniczna karta obserwacji klinicznej, której wartość wynika z możliwości szybkiego wprowadzania, przechowywania i analizy danych w badaniach klinicznych, eliminując przy tym błędy związane z ręcznym wprowadzaniem informacji.

Jakie korzyści przynosi zastosowanie systemu eCRF w badaniach klinicznych?

eCRF usprawnia proces gromadzenia danych, pozwala na monitorowanie postępów badań, unika błędów wynikających z ludzkiej nieuwagi i dostarcza narzędzi do audytu danych, co prowadzi do zwiększenia jakości i efektywności badań.

Jakie są funkcje i możliwości eCRF w badaniach klinicznych?

eCRF pozwala na prowadzenie dzienniczków obserwacji pacjentów, badań marketingowych oraz rejestrów medycznych. Posiada intuicyjny interfejs, a także funkcje takie jak data query, audit trail, mailing i statystyki postępu badania.