Interaktywne badania rynku i opinii

badania rynku, badanie opinii

Interaktywne badania rynku i opinii

 

Każda firma badawcza prowadząc badania marketingowe, czy rynku i opinii, wykorzystuje szereg metod i technik badawczych. Dwie najpopularniejsze metody to ilościowa i jakościowa. Wśród badań ilościowych znajdują się zaś m.in. ankiety telefoniczne (CATI – Computer Assisted Telephone Interview), wspomagane komputerowo wywiady bezpośrednie (CAPI – Computer Assisted Personal Interview), tradycyjne, bezpośrednie wywiady kwestionariuszowe (PAPI – Paper and Pencil Personal Interview) oraz kwestionariusze ankiet online (CAWI – Computer Assisted Web Interview). Ponieważ do realizacji poszczególnych typów badań potrzeba bardzo dużej sieci ankieterów i moderatorów, ale również respondentów, firmy badawcze coraz częściej sięgają do tej ostatniej techniki, a więc badań internetowych. Pozwalają one bowiem zrezygnować z pośrednictwa ankietera, są szybkie i tanie. Jednak rozwinięcie i utrzymanie panelu online wymaga ciągłego rozbudowywania sieci respondentów. Chodzi o osoby reprezentujące populację, a więc posiadające różne wykształcenie, znajdujące się w różnym wieku, charakteryzujące się różnymi zainteresowani. Po pewnym czasie tworzą oni społeczność badaczy, społeczność respondentów.

 

Panel internetowy

 

Do obsługi badań internetowych powstały panele ankiet online, czy też inaczej – panele płatnych ankiet. Za ich pośrednictwem internauci rejestrują się w bazie respondentów danej firmy badawczej. Jest to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale również okazja do zarobku, ponieważ zwykle za wypełnianie płatnych ankiet otrzymuje się punkty, które następnie, po zgromadzeniu odpowiedniej ich liczby, wymienia się na pieniądze. Na pewno nie są to sumy wielkie, ale z drugiej strony – kto zna łatwiejszy sposób na zarabianie na ankietach?

 

Po rejestracji w panelu płatnych ankiet należy uzupełnić swój profil użytkownika a potem czekać na maile zapraszające do udziału w badaniach. Należy pamiętać, że żaden panel nigdy nie poprosi nas o podanie danych drażliwych, takich jak numer dowodu osobistego, czy numer PESEL, numer zabezpieczający kartę kredytową itp. Panelowi potrzebne są za to informacje takie jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, numer konta bakowego.

 

Wypełniaj płatne ankiety online i zarabiaj przez Internet

 

Do wypełniania płatnych ankiet nie potrzeba dużo. Wystarczy zaktualizowana przeglądarka internetowa, dostęp do sieci i oczywiście urządzenie komputerowe. Jednak nie ma znaczenia, czy będzie to komputer stacjonarny, laptop, tablet czy smartfon. Aplikacje do badań na każdym z tych urządzeń powinny wyświetlać się odpowiednio. Jak łatwo się domyślić, wypełnianie płatnych ankiet online i zarabianie przez Internet jest nie tylko łatwe, ale i bezpieczne. Obecne systemy badawcze posiadają najlepsze systemy zabezpieczeń. Szczegóły na ten temat powinny znajdować się w regulaminie danego panelu płatnych ankiet. Są one na tak wysokim poziomie, że nie trzeba martwić się o dane osobowe i odpowiedzi na poszczególne pytania w ankietach. Uczestnictwo w panelu, odpowiadanie w ankietach, jest poufne.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym różnią się metody ilościowe i jakościowe badań marketingowych?

Metody ilościowe koncentrują się na zbieraniu danych liczbowych, podczas gdy metody jakościowe skupiają się na zrozumieniu głębszych aspektów zachowań i opinii respondentów.

Jakie są korzyści wynikające z wypełniania płatnych ankiet online?

Wypełnianie płatnych ankiet online to łatwy i bezpieczny sposób na zarabianie przez Internet. Można to robić na różnych urządzeniach, a systemy badawcze zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

Czy uczestnictwo w panelu płatnych ankiet jest poufne?

Tak, uczestnictwo w panelu płatnych ankiet oraz udzielanie odpowiedzi na pytania w ankietach jest poufne, a dane osobowe są chronione zgodnie z przepisami ochrony prywatności.