Porady lekarskie i erecepty do uzyskania przez Internet

konsultacje lekarskie online

Porady lekarskie i erecepty do uzyskania przez Internet

 

Czy wiesz, że osoby przewlekle chore nie muszą już osobiście odwiedzać lekarza by kontynuować leczenie? Są też i tacy, którzy w ciągu tygodnia nie mają czasu aby spotkać się z lekarzem, a potrzebują uzyskać pomoc lub przedłużyć erecepty na przepisane wcześniej leki. Powstał w Polsce nowy rodzaj usług medycznych – konsultacje lekarskie online a oferują je nowoczesne serwisy telemedyczne jak np. uruchomiony w marcu tego roku haloDoctor. Co to oznacza dla pacjenta?

 

Możliwość zarejestrowania się do lekarza online o każdej porze dnia lub nocy w dowolnym dniu tygodnia. A i odbycie samej konsultacji jest często możliwe wieczorami a nawet w weekendy. Lekarzy 40 specjalności do wyboru jest na chwilę obecną 300 a kolejnych 300 oczekuje na włączenie do systemu. Oprócz profesjonalnej porady uzyskanej od lekarza specjalisty pacjent może, w razie potrzeby, liczyć na wystawienie erecepty.

 

Porady lekarskie bez wychodzenia z domu

 

Osoby chorujące przewlekle i stale zażywające leki dzięki  eWizytom nie muszą już osobiście udawać się do lekarza po wystawienie nowej erecepty Teraz wystarczy omówić swój przypadek  z lekarzem online  i ten przepisze odpowiednie leki  a pacjent odbierze ereceptę w SMS   albo w e-mailu. Zazwyczaj pacjenci nie korzystający do tej pory  z tak przesyłanej erecepty aby aktywować powiadomienia muszą założyć sobie konto w IKP czyli Internetowym Koncie Pacjenta. Natomiast użytkownicy platformy haloDoctor nie muszą tego robić bowiem system jest tak skonstruowany, że nie jest to konieczne.

 

Możliwość uzyskania erecepty przez  Internet to praktyczne rozwiązanie i sprawdza się w okresie zwiększonej zachorowalności na wszelakie infekcje. Choroby wirusowe, zwłaszcza te przekazywane drogą kropelkową, szybko się rozprzestrzeniają gdy zachodzi dość bliski kontakt człowieka już zarażonego ze zdrowym. Do tego typu sytuacji często dochodzi w stacjonarnych placówkach medycznych  - podczas rejestracji, potem w poczekalni, a następnie gabinecie lekarskim. Nowoczesne rozwiązania w zakresie telemedycyny umożliwiają ograniczanie tego typu kontaktów. Pacjent rejestruje się online i tak samo uzyskuje poradę, ereceptę  czy ezwolnienie.  Do apteki, po wykupienie leków, zamiast chorego może iść zdrowa znajoma osoba lub ktoś z rodziny. I w ten sposób chory zostaje bezpiecznie w domu nie zaraża innych lub sam nie jest narażony na dodatkowe infekcje.

 

eRecepty przez Internet

 

Jak przekazał wiceminister zdrowia, Pan Janusz Cieszyński: „Dzięki postępującej cyfryzacji ochrony zdrowia w Polsce porady lekarskie czy wizyty pielęgniarskie, które realizowane były dotychczas w warunkach ambulatoryjnych, mogą odbywać się również na odległość, bez bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Podczas porady, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz może wystawić e-receptę. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w okresie zwiększonej liczby zachorowań i zagrożenia wirusowego. Dlatego zachęcamy zarówno personel medyczny, jak i pacjentów, do korzystania z tej formy pomocy”. Zatem w sytuacji, gdy potrzebujesz uzyskać poradę lekarską czy przedłużyć ereceptę nie zwlekaj i zadbaj o siebie - umów się na konsultację przez Internet.

 

Zobacz także: wywiad w Forbes z prezesem Rafał Piszczek

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie korzyści niesie ze sobą możliwość konsultacji online?

Konsultacje online umożliwiają rejestrację do lekarza online o każdej porze dnia lub nocy i w dowolnym dniu tygodnia. Pacjenci mogą konsultować swoje przypadki z lekarzami specjalistami, uzyskiwać profesjonalne porady i, w razie potrzeby, otrzymywać e-Recepty.

Ile specjalności lekarzy jest dostępnych do konsultacji online na platformie haloDoctor?

Na chwilę obecną dostępnych jest 300 lekarzy o różnych specjalnościach na platformie haloDoctor, a kolejnych 300 oczekuje na włączenie do systemu.

W jaki sposób konsultacje lekarskie online mogą pomóc w ograniczeniu kontaktów z innymi osobami?

Konsultacje lekarskie online pozwalają pacjentom unikać zbędnych kontaktów w placówkach medycznych, co jest szczególnie ważne w okresie zwiększonej liczby zachorowań i zagrożenia wirusowego.